373 Views

Počas prvého októbrového víkendu, 1.-2.10.2022, sa naši tréneri zúčastnili seminára zameraného na sebaobranu, v Srbskom meste Maglić pod vedením Majstra Vrekića (VII. Dan), v zložení: hlavný tréner Karol Molnár (VI. Dan), tréneri Jares Hambalko (III. Dan), Kristína Ivánová (III. Dan), Jaroslav Hambalko (II. Dan) a Anna Hambalková (II. Dan).

Seminár sa zameriaval na využitie Taekwon-Do a hlavne Happkido techník v situáciách, ktoré vyžadujú sebaobranu, ale nie hrubú silu. Použitie tvrdých kopov a úderov na obranu seba a našich blízkych nám je všetkým prirodzené, pretože to denne trénujeme na tréningoch. Avšak techniky, pomocou ktorých útočníka spacifikujeme a dostaneme pod kontrolu, vyžadujú precíznu techniku a koordináciu celého tela. A práve na tieto techniky je majster Vrekić svetová špička.

Vyrážali sme samozrejme deň vopred, aby sme sa ubytovali v meste Báčski Petrovec, a aby sme si na druhý deň mohli užiť celý deň páčenia končatín, prstov a hádzania sa o žinenky. Nevyhli sme sa ani nácviku obrany proti útočníkovi s nožom. Obidva víkendové dni sme strávili precvičovaním obranných techník, chytaním, páčením končatín a následným spacifikovaním súpera. Hoci seminár nebol kondične náročný, nebolo cvičenca, ktorý by odišiel bez poriadne natiahnutých väzov a šliach a zopár modrín.

Okrem sebaobrany sme si užili aj spoločné chvíle s ostatnými klubmi, konkrétne s trénermi z Nitry, Nových Zámkov a Banskej Bystrice. No a v nedeľu nás čakala po tréningu ešte dlhá cesta naspäť na Slovensko, počas kotrej sme zakotvili na dlhé hodiny na srbsko-maďarských hraniciach. Každopádne všetci sme sa nakoniec v noci šťastne vrátili domov plný nových vedomostí a skúseností.