495 Views

Posledný októbrový týždeň sa pre časť našich cvičencov niesol v súťažnom duchu na prestížnej súťaži Moravia Open v Ostrave. Tento rok sa pod jednou strechou paralelne konala aj súťaž kickboxu, takže mali diváci a súťažiaci o akciu a kvalitné zápasy vo všetkých disciplínach postarané.

Slovenská výprava pozostávala z členov Taekwon-do Academy Slovakia, cvičencami z Nitry a Banskej Bystrice. Po príchode v piatok vo večerných hodinách, po spoločnom vážení a registrácií pod hlavičkou Slovakia Team sa deň zakončil ľahkou večerou, krátkym posedením a dôležitým odpočinkom pred dvojdňovou súťažou.

Na súťaži sa celkovo zúčastnilo vyše 300 cvičencov z 7 krajín.

V sobotu si svoje sily zmerali súťažiaci z kategórií dospelí a žiaci. Z týchto kategórií sa nám podarilo vybojovať hneď niekoľko medailí a to konkrétne :

  • Denis Kiko, volné sestavy pro 10. a 9. kupy, 1. miesto
  • Denis Kiko, speciální dovednosti , 1. miesto
  • Matej Meluš, Tul seniori 2.-1. kup, 1. miesto
  • Tomáš Rábek, Tul seniori 4.-3. kup, 2. miesto
  • Denis Kiko, softkick pro 10. – 5. kupy, 3. miesto
  • Jaroslav Hambalko, Matsogi seniori -78, 3. miesto
  • Kristína Ivánová, Matsogi seniorky -67, 3. miesto
  • Kristína Ivánová, Tul seniorky III.dan+, 3. miesto
  • Diana Ölveczká, Matsogi seniorky -57, 3. miesto

Podarilo sa nám získať aj pohár najúspešnejšieho mini žiaka, za čo vďačíme Deniskovi Kikovi.

Nedeľa patrila juniorom. V tejto kategórií sa nám tiež podarilo vybojovať medailu …

  • Sebastián Vaško, Tul starší juniori 4.-3. kup, 2. miesto

Všetci, ktorí nezískali medailu mali veľmi skúsených súperov, ale to neznamená, že nebojovali statočne. Práve naopak, ukázali bojovnosť. Mnohí sa naučili dôležitú vec a to, že dokážu poslúchať kouča a robiť presne to, čo mu radí.

Celú výpravu doprevádzali a prispeli k hladkému priebehu súťaže rozhodcovia Jaroslav Hambalko s Annou Hambalkovou.

Vďaka patrí aj fotografke Gabike a fanklubu zloženého z rodičov a cvičencov, ktorí aktívne povzbudzovali našich súťažiacich vo všetkých disciplínach.

Okrem medailí si naši súťažiaci odniesli aj dôležité skúsenosti z rôznych oblastí, ktoré je možné získať len na takomto type podujatia.

Medzi tieto skúsenosti patrí aj „skúsenie si na vlastnej koži“ aké je to stáť na tatami pred rozhodcami, kde okrem samotného výkonu súťažiaci bojuje aj s vecami ako je tréma, či stres, alebo absolútna neznalosť skúseností a schopností oponenta.

Mimo skúsenosti, ktoré cvičenci mali možnosť získať priamo na tatami, veľa mohli získať aj zo samotného sledovania súťaže. Vyššie technické stupne sa teda zhostili aj role učiteľov, kedy na konkrétnych prípadoch poukazovali nedostatky alebo naopak nadštandardné výkony súťažiacich. Vďaka tomu sme mali možnosť vidieť aj inú perspektívu na cvičenie, ktoré nám pripadalo bezchybné.

Na koniec mi nedá nevyzdvihnúť spolupatričnosť výpravy. Každý cvičenec mal vždy pri sebe podporu, ba až fanklub, ktorý ho podporoval od začiatku do konca bez ohľadu na výsledok. Človek mal vďaka tomu pocit, že aj keď bol na tatami sám, bojoval spolu s celým klubom.