607 Views

Dňa 3.12.2022 sa výprava klubu Taekwon-Do Academy Slovakia zúčastnila súťaže Ataxon Open v Prahe, ktorý každoročne organizuje škola Sonkal. To, že súťaž bola skutočne na úrovni potvrdzovala skutočnosť, že sa jej zúčastnilo viac ako 300 súťažiacich. O konkurenciu tak bolo postarané. Napokon, keďže termín súťaže bol stanovený blízko Mikuláša, rovnako tak aj tematicky sa samotná súťaž niesla v tomto duchu. Pre úspešných súťažiacich čakali „čertovsky dobré“ medaile, pre tých najúspešnejších aj niečo navyše.

Začiatok súťaže sa niesol v duchu registrácie a váženia. Nasledovala porada rozhodcov a koučov. Po drobnom zdržaní, približne v čase o 10:15 bola súťaž oficiálne zahájená a v rekordnom počte šiestich ringov si svoje sily zmerali všetky vekové kategórie.

Úvod súťaže patril žiakom, pričom išlo o tie najpočetnejšie kategórie. Po nich nasledovali kategórie juniorov a seniorov. Nakoľko ale niektorí zo súťažiacich
(z radov juniorov a seniorov) nielen súťažili, ale aj rozhodovali, ich kategórie boli
do programu zaradené zväčša na konci dňa. Vďaka tomu sa podarilo súťaž ukončiť o takmer dve hodiny skôr, ako bolo oficiálne stanovené jej ukončenie.

Z nášho klubu sa súťaže zúčastnilo niekoľko reprezentantov, ktorí si domov odniesli cenné medaile. A niektorí aj o čosi viac, než len to. Ale poďme pekne poporiadku. Úspech našich žiakov bol nasledovný:

– Michal Izsák, tul mladší juniori 6.-5. kup, 2. miesto;
– Sebastián Vaško, tul starší juniori 4.-3. kup, 3. miesto;
– Matej Meluš, tul seniori 2.-1. kup, 2. miesto;
– Peter Izsák, tul seniori 2.-1. kup, 3. miesto;
– Diana Ӧlveczká, tul seniorky I. dan, 2. miesto;
– Diana Ӧlveczká, matsogi seniorky do 63kg, 2. miesto;
– Kristína Ivánová, tul seniorky II. dan a vyššie, 1. miesto;
– Kristína Ivánová, matsogi seniorky do 72kg, 1. miesto;
– Fabio Maranesi, matsogi mladší juniori do 70kg, 1. miesto;
– Daniel Letko, tul seniori, I. a II. dan, 2. miesto;
– Daniel Letko, matsogi, seniori do 71kg, 3. miesto.

Avšak, to nie je všetko. Z nášho klubu bola Kristína Ivánová ohodnotená ako
najúspešnejšia seniorka súťaže. Za odmenu okrem „čertovsky dobrej“ medaile získala aj pohár a za to, že celý rok pekne poslúchala a bola taká šikovná, tak jej Mikuláš priniesol aj sadu chráničov na ruky a darčekový poukaz v hodnote 500,-CZK na nákup športového vybavenia. Touto cestou tak všetkým úspešným súťažiacim blahoželáme.

Nesmieme však zabudnúť ani na tých súťažiacich, ktorí sa, žiaľ neumiestnili. To ale vôbec nevadí. Konkurencia bola naozaj silná, a preto tak platí, že „nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa.“ Treba naberať skúsenosti a neustále na sebe pracovať a zlepšovať sa. Terezka Krauspe, Alžbetka Vráblová a Maximilián Harmáth síce nič nevyhrali, to ale neznamená, že do svojich výkonov nedali všetko. Cvičili naozaj pekne a pochvalu si zaslúžia už len za to, že sa rozhodli prísť na súťaž a reprezentovať náš klub.

Vďaka patrí aj nášmu rozhodcovi Jaroslavovi Hambalkovi, ktorý napriek malým „botičkám“ sústredene rozhodoval celý deň. Na koučovskej stoličke väčšinou sedel náš tréner Karol Molnár, ale keď toho mal veľa, pomáhali mu Peter Izsák a Fabio Maranesi.

Už teraz sa nesmierne tešíme na ďalšiu súťaž a veríme, že bude rovnako úspešná.

Danči Letko