567 Views

Ako už býva zvykom posledné roky, náš klub sa aj tento rok zúčastnil na medzinárodnej “Open“ súťaži XII. Lehel Vezér Open & VI. Nándor Eperjesi Memorial Cup 2022 v Jaszberény, v Maďarsku. Táto súťaž je ideálna pre nižšie technické stupne, ktoré si môžu skúsiť zápas v ringu už od 8. kupu (žltý opasok). Celá súťaž bola zorganizovaná dobre, za čo vďačíme organizátorom a hosťujúcemu klubu Kondor.

Dokopy sa súťaže zúčastnilo 5 štátov. Našu krajinu reprezentovalo 6 klubov. Za Slovakia Team sa zúčastnilo 47 cvičencov. V rámci Slovakia Team boli kluby TAS, NR, NZ, BB. Náš klub Taekwon-Do Academy Slovakia reprezentovalo dokopy 16 cvičencov (z toho v kategórii tul 15, matsogi 14 a tki 1), 5 rozhodcov a 2 koučovia. V rámci tímu sme mali fotografa aj kameramana ktorý s ochotou zaznamenávali takmer každé dianie zápasov.

Pricestovali sme už deň vopred, aby sme na druhý deň boli vyspatí a plní síl. Naše výpravy na súťaže sú vždy plné zábavy, počas cesty si vymieňame zážitky z iných TKD akcií alebo sa motivujeme na nadchádzajúce akcie. Naši tréneri sú vždy ochotní sa nám venovať, či už na tréningu alebo aj počas cesty na súťaže. Keď sme úspešne dorazili na hotel Sólyom, išli sme sa vážiť a registrovať. Keďže sa jedná o menšiu open súťaž, tak váženie a registrácia súťažiacich prebiehala v spoločenskej miestnosti na hoteli.

V sobotu ráno po raňajkách sme sa presunuli do haly, kde sa konala súťaž. Stretli sme sa tam s ostatnými členmi nášho tímu. O 9:00 sa konalo stretnutie rozhodcov. Po 2 rokoch som mala možnosť rozhodovať na ďalšej súťaži. Tešila som na, ale zároveň som bola trochu nervózna, aby všetko prebehlo v poriadku. Napokon stres pominul počas prvých minútach rozhodovania, človek sa vžije do situácie a začne sa sústreďovať na dianie a zabudne aj na stres. Napr. Kristínka si vyskúšala rozhodovanie ako stredový rozhodca na zápasoch. Viedla si veľmi dobre, dokonca aj medzi veľkými chlapmi, keď vstupovala do diania zápasu. Radosť pozerať sa, ako sa každý cvičenec zlepšuje a vyvíja, či už po fyzickej alebo mentálnej stránke. Z nášho klubu malo 5 zverencov česť rozhodovať na súťaži.

Po stretnutí rozhodcov, bolo stretnutie koučov. Následne prebehlo oficiálne otvorenie súťaže, počas ktorého bol nástup jednotlivých klubov. Po ňom nasledovala samotná súťaž, začalo sa s kategóriou tul a pokračovalo sa v kategórii matsogi. Samotné súťaže prebiehali systémom „pavúk“, kde boli vytvorené eliminačné tabuľky. Keďže naši traja rozhodcovia (Daniel Letko, Kristína Ivánová, Diana Ölveczká) boli aj ako súťažiaci a podľa rozpisu mali niektoré kategórie prebehnúť už doobeda, tak nakoniec všetky kategórie sa posunuli až na poobede. Veľmi sme sa tomu potešili, že sa nemusíme toľkokrát prezliekať a môžeme sa včas pripraviť na zápasy. Náš kouč (Karol Molnár) celé dianie sledoval a vopred nám dal vedieť, že sa máme ísť pripraviť. Všetkým nám začala mierna nervozita a zdvíhal sa adrenalín v tele. Ringy boli nachystané aj sparingy, tak sme aj my začínali najprv zápasením, každý vo svojich kategóriách. V chráničoch sme si začali postupne zahrievať telo, aby bolo pripravené na zápasenie a nedošlo k zraneniam. Náš klub má veľmi ochotných koučov aj rodinných príslušníkov, ktorí pomáhali pri zahrievaní a motivácii do súboja. Je to veľmi príjemné a súťažiaci sa tak vieme pozitívne naladiť. Po skončení kategórie Matsogi, takmer ihneď začala kategória Tul u seniorov. Súťaženie v zostavách je veľmi stresujúce a vždy do ringu vstupujem s hlavou plnou “čo všetko sa môže stať a či sa pomýlim”. Nakoniec aj táto disciplína skončila veľmi pozitívne a hádam po prvýkrát môjho pôsobenia v klube sa mi podarilo získať víťazné umiestnenie. Veľká vďaka patrí našim trénerom.

Všetci naši zverenci plní emócií a adrenalínu bojovali o najlepšie umiestnenia. Bohužiaľ došlo aj k menším zraneniam, ale nakoniec všetko dopadlo veľmi dobre. Niektorí sa zúčastnili na súťaži po prvýkrát. Počas každého kola každý cvičenec vydal zo seba všetko. Všetci súťažili statočne, dokonca sa prihlásili aj do vyšších váhových kategórii, kde ukázali svoju odvahu a silu bojovať aj so staršími a ťažšími súpermi.

Po skončení všetkých kategórii prebiehalo odovzdávanie medailí a pohárov. Za náš klub si medaily odniesli:

súťažiaci kategória umiestnenie
Dia Ölveczká Tul seniorky I. Dan 1. miesto
Dia Ölveczká Matsogi seniorky -57 1. miesto
Dia Ölveczká Matsogi seniorky -62 1. miesto
Fabio Maranesi Tul juniori 2.-1.kup 1. miesto
Fabio Maranesi Tul dospelí 2-.1. kup 1. miesto
Fabio Maranesi Matsogi starší žiaci 65+ 1. miesto
Hana Tóthová Matsogi staršie žiačky -50 1. miesto
Jares hambalko Matsogi seniori -85 1. miesto
Jares hambalko Matsogi seniori -78 1. miesto
Karolína Rábeková Tul juniorky 4.-3.kup 1. miesto
Karolína Rábeková Matsogi mladšie žiačky 45+ 1. miesto
Kristína Ivánová Tul seniorsky 2.Dan 1. miesto
Kristína Ivánová Matsogi seniorky – 67 1. miesto
Kristína Ivánová Matsogi seniorky – 77 1. miesto
Martin Kovač Tul juniori 6.-5. kup 1. miesto
Patrik Tkáč Tul deti 6.-5.kup 1. miesto
Patrik Tkáč Matsogi deti 35+ 1. miesto
Sebastian Vaško Tul seniori 6.-5.kup 1. miesto
Daniel Letko Matsogi seniori -78 2. miesto
Hana Tóthová Matsogi juniorky -52 2. miesto
Hana Tóthová Matsogi juniorky -46 2. miesto
Martin Macek Tul deti 8.-7. kup 2. miesto
Matej Meluš Tul seniori 2.-1.kup 2. miesto
Matej Meluš Matsogi seniori -85 2. miesto
Miroslav Janák Tul seniori 6.-5.kup 2. miesto
Sebastian Vaško Tul junior 6.-5. kup 2. miesto
Tomáš Tóth Tul seniori 8.-7.kup 2. miesto
Daniel Letko Tul seniori II. Dan 3. miesto
Daniel Letko Matsogi seniori -71 3. miesto
Fabio Maranesi T-ki juniori 3. miesto
Hana Tóthová Tul mladšie žiačky 6.-5. kup 3. miesto
Martin Kováč Matsogi mladší žiaci +45 3. miesto
Martin Macek Matsogi deti -30 3. miesto
Martin Macek Tul mladší žiaci 8.-7. kup 3. miesto
Miroslav Janák Matsogi seniori  93+ 3. miesto
Patrik Tkáč Tul žiaci 6.-5.kup 3. miesto
Sebastian Vaško Matsogi  junior -75 3. miesto
Tereza Krauspe Tul deti 8.-7. kup 3. miesto
Tomáš Rábek Matsogi senior 92+ 3. miesto
Tomáš Tóth Tul juniori 8.-7.kup 3. miesto
Kristína Ivánová Najúspešnejšia seniorka Pohár
Patrik Tkáč Najúspešnejší žiak Pohár
Slovakia Team Najúspešnejší klub Pohár

Vďaka dobre zvládnutej organizácii súťaže a šikovným súťažiacim a rozhodcom sa podarilo ukončiť súťaž o 2 hodiny skôr než bolo v pláne. Keď si každý zobral svoju medailu, tak sme si pobalili svoje veci a pobrali sa domov. Ako býva u nás už tradíciou, zastavili sme sa aj na výdatnej večeri, kde sme si vzájomne vymieňali zážitky zo súťaže.

Doniesli sme si domov veľa medailí aj pohárov. Náš klub sa stal najúspešnejším teamom na súťaži. Ale čo je dôležitejšie, doniesli sme si domov plno zážitkov a skúseností, či už v súťažení alebo v rozhodovaní. Sme radi, že sme sa mohli zúčastniť súťaže v tak veľkom počte, pretože bez konkurencie niet pokroku.

Verím, že v takejto silnej zostave budeme pokračovať aj v ďalších súťažiach.

Za úspešnú reprezentáciu nášho klubu vďačíme koučom a rozhodcom (Jaroslav Hambalko a Martin Findra sa s nami trápili celý deň), bez ktorých by súťaž nebola možná, a samozrejme aj našim rodičom za ich nenahraditeľnú podporu.

. Toto je skúška, či ste to čítali celé. Ak áno, napíšte nám. Všetkým účastníkom súťaže ďakujeme za účasť a podporu. Samozrejme všetkým medailistom gratulujeme k ich úspechom.

Dia Ölveczká