332 Views

Tretí februárový víkend náš štvorčlenný rozhodcovský tím v zložení Karol Molnár, Jaroslav Hambalko ml., Kristína Ivánová a Anna Hambalková zavítal do Prahy. Český zväz taekwon-do ITF v Hoteli DUO totiž v dňoch 16.-18.2.2024 hostil rozhodcovský kurz pod vedením veľmajstra Garyho Millera (IX. Dan), predsedu rozhodcovského a súťažného oddelenia. Asistenciu mu poskytoval slovinský majster Emin Durakovič (VIII. Dan) riaditeľ financií EITF.

Už v piatok bola na pláne prvá štvorhodinová časť. Po príchode do konferenčnej miestnosti boli naši účastníci obklopení skoro 40-timi účastníkmi z rôznych kútov sveta. Majstrami, mezinárodními inštruktormi a mnohými elitnými rozhodcami a taekwondistami. Počas seminára Karol Molnár opäť nesklamal a svojimi otázkami naplnil nielen naše očakávania, ale pravdepodobne aj očakávania organizátorov.

V sobotu doobeda si účastníci ešte prešli druhú časť rozhodcovských pravidiel, no v poobedných hodinách už zamenili rozhodcovské obleky za doboky. Prešli si všetky zostavy od Chon-Ji až po Tong-Il, pričom GM Gary Miller sa zameral na najčastejšie chyby. Práve v tejto časti našich účastníkov navštívil aj predseda technickej komisie GM Prof. Hwang Ho Yong (IX. Dan).

Podvečer sa naša rozhodcovská výprava vydala na večeru do centra Prahy na Ramen a Kimchi a dokonca prevetrali aj rozhodcovské červené kartičky určené na diskvalifikáciu v matsogi. Koláž fotiek “diskvalifikácia českých sôch” prikladáme k článku.

Nedeľa patrila záverečnému 100-otázkovému testu. Naša výprava ho zvládla na výbornú. Z kurzu odchádzame s osvieženými a aktualizovanými rozhodcovskými pravidlami, fotkami na pamiatku a novými priateľstvami. Taekwon-Do Academy Slovakia je zároveň bohatšia o dvoch nových medzinárodných rozhodcov. Sú nimi Jaroslav Hambalko ml. a Anna Hambalková.