304 Views

Stalo sa už tradíciou, že klub Taekwon-Do Academy Slovakia oslavuje výročie svojho vzniku vo veľkolepom, plesovom štýle. Celebrácia; tento názov aj táto krásna tradícia vznikli už v roku 2018, pri oslave svojho 20.výročia. Tento rok to vyšlo na 16.marca a slávilo sa 26 rokov od založenia klubu. Síce žiadne okrúhliny ale dôvod k oslave to rozhodne bol. Medzi vzácnymi hosťami bol aj primátor mesta Šaľa, Mgr.Jozef Belický, čo mi pripomína, že sa mi patrí poďakovať mestu ako spoluorganizátorovi tohto podujatia. Ďalším významným hosťom bol Ing.Ivan Kiko, prezident STA, našej zastrešujúcej organizácie, a trojicu významných hostí uzatvára Vladimír Minda, skúšobný komisár a asistent reprezentačného trénera Slovenského zväzu kickboxu.

Ples otvorili naši najmenší žiaci svojim krátkym programom. Zacvičili zostavu Chon-Ji. Táto zostava symbolizuje začiatok, čím krásne navodila začiatok nášho plesu. Potom deti začali robiť neporiadok. V rámci svojho predstavenia totiž polámali množstvo drevených dosiek. 🙂

Potom nasledoval príhovor hlavného trénera, Ing.Karola Molnára, v ktorom stručne zhodnotil rok 2023, načrtol plány na rok 2024. Následne sme začali plesať.

Naše tradičné jedlo, ktoré pozostáva zo zabíjačkových špecialít, sme tento rok na žiadosť niektorých hostí doplnili rezňami a dokonca vyprážaným karfiolom. Brrrrr! 🙂 OK, proti gustu žiaden dišputát. Našťastie polnočná domáca kapustnica od Anky a Jara nás vrátila do tých správnych tradícií.

Za zmienku rozhodne stojí aj krásna tombola, o ktorú sa postarali naši sponzori, ktorým týmto ďakujeme. Menovite: rodiny Bartovicová, Findrová, Husáriková, Ivánová, Krenová, Melegová, Pavlovičová, Popelková, ďalej z firiem treba spomenúť Imunoglukán, Klenoty Horňák, Mestská knižnica, Mestské kultúrne stredisko, Mesto Šaľa, Microcomp, Obvilion, salón madERIa a Royaldom.

O zábavu sa celý večer starala dvojica moderátor Mohér a DJ Danči, ktorý na prekvapenie všetkých vyhral aj tanečnú súťaž. Pravdivosť tejto reportáže by som rád potvrdil fotodokumentáciou.