394 Views

Hatvan! Mesto v Maďarsku, v ktorom sa každoročne koná súťaž detí a mládeže v Taekwon-Do.

Napriek tomu, že je to iba „detská“ súťaž, pre žiakov a juniorov, organizátori si každoročne potrpia na kvalitu. Kvalitná súťaž, kvalitní rozhodcovia, kvalitní súťažiaci, kvalitní SÚPERI!

Vysoká konkurencia si vyžaduje vysokú pripravenosť. No naši žiaci dokázali, že v pripravenosti za konkurenciou vôbec nezaostávame. Práve naopak! V sobotu, 20. mája 2023, sme získali 4 zlaté, 1 striebornú a 6 bronzových medailí.

Vďaka jednotlivým úspechom našich žiakov sme ako klub opäť získali cenu za najúspešnejší zahraničný klub na súťaži. Obzvlášť sme hrdí na cenu, ktorú získal náš žiak Andrej Halada. Cenu „fair play“. Andrej cenu získal za čestnosť. Na odporučenie trénerov, vrátil zlatú medailu, ktorú vyhral v kategórii, do ktorej pôvodne nemal nastúpiť. Vrátiť zlato je oveľa ťažšie, ako ho získať. Vyžaduje si to charakter, slušnosť a silu vôle a to sú vlastnosti, ktoré sa trénujú náročnejšie ako svaly. O to viac nás teší, že nám naši žiaci robia dobrú vizitku nielen svojimi športovými výkonmi, ale aj svojim športovým správaním.

Poslednou novinkou, ktorá nám v Maďarsku priniesla nemalú radosť, je naše najnovšie klubové oblečenie značky INNAE. Oblečenie, v ktorom sme vyzerali perfektne a cítili sa ešte lepšie. Dokonalá čerešnička na krásnom a úspešnom dni, ktorý sme zažili v meste Hatvan.

Výsledková listina:
Lucia Kováčová, tul juniorky, 6.-4.kup, 1. miesto
Fabio Maranesi, tul, juniori, 3.-1., 1. miesto
Matteo Maranesi, matsogi, mladší kadeti, -35kg, 2. miesto
Andrej Halada, matsogi, mladší kadeti, +50kg, 1. miesto (medaila vrátená)
Andrej Halada, matsogi, starší kadeti, +60kg, 3. miesto
Michal Pospiš, matsogi, starší kadeti, +60kg, 3. miesto
Fabio Maranesi, matsogi, juniori, -70kg, 3. miesto
Vivien Czaniková, matsogi, juniorky, -50kg, 3. miesto
Tereza Krauspe, matsogi, mladšie kadetky, -40kg, 3. miesto
Alžbeta Vráblová, matsogi, mladšie kadetky -30kg, 3. miesto
Tomáš Tóth, matsogi, juniori +70kg, 3. miesto

Jares Hambalko