223 Views

Celoročné snaženie športovcov za rok 2022 vyhodnotilo mesto Šaľa a OATJK v jubilejnom 25-tom ročníku. Tí najúspešnejší sa 5. júna zišli v kultúrnom dome v Šali a samozrejme, nesmeli chýbať ani cvičenci a tréneri Taekwon-Do Academy Slovakia.

Tento rok sa v kategóriách jednotlivcov podarilo nadpriemernými výkonmi vyniknúť Kristíne Ivánovej a Fabiovi Maranesimu. Obaja v minulom roku viackrát medailovo zabodovali na domácich, ale aj medzinárodných súťažiach a tým rozšírili povedomie o meste Šaľa ďaleko za hranice okresu.

V prestávkach medzi jednotlivými kategóriami samozrejme nesmeli chýbať vystúpenia na oživenie atmosféry a predstavenie talentov z rôznych športových oblastí. V jednom z vystúpení sa predviedli aj naše šikovné detičky za asistencie skúsených veteránov klubu. Nechýbali zostavy, kopy na lapu ako to robíme na tréningoch, či prerážanie. Krátke a výstižné predstavenie dokonale ilustrovalo aspoň časť rôznych oblastí taekwonda, v ktorých si každý dokáže nájsť niečo pre seba.

Oceňovanie postupne vygradovalo až k udeľovaniu osobitných cien. Tu si prišiel plaketu za dlhoročné zásluhy Taekwon-Do Academy Slovakia prevziať hlavný tréner klubu Karol Molnár. Klub sa tento rok pýši krásnym štvrťstoročným jubileom. Za tie roky Karol Molnár vychoval mnoho úspešných reprezentantov a vštepil mnoho dôležitých morálnych zásad do cvičencov v celom vekovom spektre. Ak ste z okolia Šale, je veľká šanca, že poznáte bývalého, alebo súčasného taekwondistu, ktorý má na svoje momenty v telocvični príjemné spomienky. A to je tým, že sa v našom klube snažíme budovať komunitu, ba priam až rodinu. Tento aspekt je v športe nesmierne dôležitý, žiaľ často býva prehliadaný. Možno práve toto je naša tajná zbraň a dôvod dlhovekosti taekwonda v Šali. Ale to sa asi potvrdí až pri odovzdávaní ceny za 50-ročné zásluhy klubu.

Týmto spôsobom by sme chceli mestu Šaľa a OATJK (Okresná asociácia telovýchovných jednôt a klubov) poďakovať za udelené ceny, pozvanie na účinkovanie a pohostenie. Ďalej chceme pogratulovať všetkým oceneným. A tí z vás, ktorý ocenený neboli, nezúfajte. Ešte ste len v polovici roka a stále máte čas na sebe zamakať a byť ocenený budúci rok!

Fotografie boli použité z: https://sala.sk/clanok/ocenili-naj-sportovcov-mesta-a-okresu-za-rok-2022