330 Views

Predĺžený víkend druhej polovice novembra bol pre našich cvičencov a trénerov naplnený tréningom a vzdelávaním sa. Taekwondistov zo všetkých kútov Slovenska poctil svojou návštevou (opäť po 4 rokoch) škótsky veľmajster Les Hutchison 9.Dan. Upršaný aj slnečný a dokonca aj zasnežený seminárový víkend v Nitre stál za to.

Tri hodiny doobeda a tri hodiny poobede dali zabrať nejednému cvičencovi. Veľmajster sám priznal, že niektoré časti boli inšpirované tradičným tréningom kórejského tímu, ktorý sám zažil počas majstrovstiev sveta v Kazachstane. A my sme sa pri kopoch vo výskoku presvedčili o tom, že naozaj existujú nekonečne dlhé telocvične.

V prvý deň si veľmajstra vychutnali aj cvičenci od zeleného opasku a vyššie. Sami si okúsili aké je to absolvovať tréning pod vedením takejto kapacity v Taekwonde. Zo seminára odchádzali plní inšpirácie a so spoločnou fotkou na pamiatku.

Ďalšie dva dni boli vyhradené pre cvičencov s čiernym opaskom a pre tých, ktorí naň už ašpirujú. Tréningy boli nielen plné nových poznatkov, ale aj extrémne náročné. Každý odchádzal po troch dňoch strávených v telocvični plný motivácie, nových vedomostí a skúseností a so svalovkou, akú sme už dlho nemali.

Keďže bol tento seminár zameraný pre vysoké technické stupne, svoju dávku inšpirácie dostali hlavne tréneri. Okrem opravovania techník sa veľmajster zameral aj na témy týkajúce sa trénerstva, organizácie tréningu, štýlu precvičovania jednotlivých častí Taekwonda a disciplínu. Veľmajstrove učenie sa teraz môže zakomponovať do našich bežných tréningov. Aj žiaci, ktorí nemali možnosť trénovať s veľmajstrom osobne, si budú môcť vyskúšať jeho tréningy priamo u seba v telocvični sprostredkovane. A celoslovenské Taekwon-Do sa môže kvalitou opäť trochu priblížiť k svetovej úrovni krajín, ktoré majú v bojových umeniach oveľa hlbšiu tradíciu.

Bolo nám cťou a potešením trénovať pod veľmajstrovým vedením. Ďakujeme mu za to, že prijal pozvanie prísť medzi nás, a pevne veríme, že ho budeme môcť čoskoro opäť privítať na ďalšom seminári.

Video zo seminára čoskoro…