1,073 Views

Dňa 12.6.2010 sa zúčastníme medzinárodnej súťaže „III. Znojmo open 2010„, na ktorú nás pozvala Česká TKD Asociácia.

Propozície si môžete stiahnuť tu.

Tak! A Znojmo je už za nami. Zažili sme tam ozaj horúce chvíle. Bola to zatiaľ naša najhorúcejšia súťaž. Organizátori to fakt nezvládli. Inak bolo všetko výborne pripravené, išlo sa na tri tatami, rozhodcov bolo tiež dosť, účasť nádherná, obed chutný. Ale tá horúčava…

Tentoraz za Taekwondo Akadémiu (do pekelnej horúčavy) nastúpili títo súťažiaci:

Bukovčák Dominik, Žuková Jekaterina, Žuková Zlata, Sawicki Dominik, Hátaš Slavomír, Bartovicová Miroslava, Szőcs Teodóra, Ondrová Martina, Nguyen Kristián, Nemeš Michal, Galanková Sandra a Ivánová Kristína.

V zozname sme zaznamenali aj nové tváre, ktoré tiež prispeli k tomu, že sme si domov priviezli 5 zlatých, 6 strieborných a 3 bronzové medaile, čo zabezpečilo nášmu klubu vysoké umiestnenie v hodnotení úspešnosti klubov.

Neprehliadnuteľnú trofej prevzal za náš tím hlavný tréner Ing. Karol Molnár hrdým výstupom na strieborný stupeň víťazov v kategórii „Najúspešnejší tím súťaže“, čo je určite vynikajúci výsledok, nakoľko sa súťaže zúčastnili okrem družstiev z Čiech a Slovenska aj družstvá z Rakúska, Maďarska, Chorvátska a Bosny a Hercegoviny.

(výsledky a fotografie budú čoskoro)

Radi by sme sa poďakovali organizátorom za krásne zorganizovanú súťaž a tiež za darčeky, „typické pre južnú Moravu“, ktoré sme od nich obdržali.

Samozrejme ich neobviňujeme za nezvládnutú horúčavu a rovnako ani za búrku, do ktorej sme sa dostali pri ceste domov. Táto naša najväčšia a najhoršia búrka, ktorú sme prežili v aute, len umocnila naše zážitky a myslím si, že môžem za všetkých smelo povedať, že na túto súťaž v Znojme len tak ľahko nezabudneme.

Taekwon-do academy Slovakia znova raz nesklamala a 27. 11. 2010  vypustila svojich odhodlaných cvičencov, len tak na vlastnú päsť a hlavne na vlastné náklady do sveta . Taekwondisti sa nedali odradiť pocitom, že prišli približne o svoje mesačné vreckové. Chceli hlavne vybojovať nové medaile pre seba a zapísať svoj klub medzi najúspešnejšie. A tak nasadli do piatich áut a vyrazili. Cesta bola krátka bez komplikácií (nikto sa nepovracal, ani nepocikal ;-)). Po príchode nás naši bratia pekne privítali, odvážili a mohli sme ísť konečne na večeru. Po večeri nasledovala tvrdá discipína, čo pre nás súťažiacich znamenalo sprcha, umyť zuby a spať. A tak aj bolo. Ktovie čo robili rozhodcovia a tréner .

Ráno 9:00 dobre najedení zo švédskych stolov, sme už pripravení v dobokoch sedeli v hale so štyrmi ringami. Organizátori nezabudli ani na špeciálne kopy a prerážanie, ktoré tam mali svoje vlastné miesto. Všetci sme sa hneď potešili, že súťaž pôjde rýchlo a môžeme skoro odísť. Po slávnostnom otvorení sa začalo hneď súťažiť. Začínali žiaci a juniori čiže my postarší sme si mohli spokojne, alebo skôr nervózne odfukovať na tribúne a čakať na obed. Samozrejme, že náš najlepší tréner bol zatiaľ ako morálna či molnárna? podpora pre našich najmenších, ktorým sa na veľkej súťaži moc nedarilo.  Nedali sa však odradiť silnejším súperom a aj tak tvrdo bojovali za svoj klub. Najviac sa o dobré meno zaslúžila Maťa Ondrová, ktorá sa stala najúspešnejšou žiačkou s dvomi zlatými a jednou striebornou medailou. Ďalej sa o to zaslúžila aj Kaťa Žuková s dvomi striebornými medailami.

Juniori mali dobojované a nasledovali seniori. Náš klub zastupovali len dvaja seniori a jedna seniorka. Nevybojovali nám však žiadne umiestnenie.

Veľký neúspech môžem pripísať hlavne k veľkej účasti českej reprezentácie, ktorá nám obyčajným ľuďom dala naozaj zabrať. Touto súťažou sme zistili, že musíme ešte veľa a tvrdo cvičiť a hlavne sa toľko na tréningoch neusmievať, pretože nie na každého pekný úsmev zaberie. A pri menšom šťastí môžete o pekný úsmev v ringu prísť.

Nevadí, taekwondisti hlavu hore a vidíme sa na ďalšej súťaži a zasa o niečo lepšie pripravení.

A aby som na záver nezabudla. Musím pochváliť našich rozhodcov Jaroslava Hambalka a Slavomíra Hátaša, ktorí tak odhodlane vydržali sedieť celý deň na stoličkách a rozhodovať, čím prispeli k plynulému chodu tejto súťaže. Ďalej veľká vďaka patrí nášmu trénerovi, ktorý prvýkrát (a to sa musí niekde zapísať) vyrazil na súťaž do Čiech načas!!! Dúfajme, že odteraz to tak bude stále.

A teraz už musím naozaj končiť, začína sa tréning.

Niekoľko faktov na koniec:

 • Náš klub skončil deviaty z 25 zúčastnených klubov, a taekwondisti si vybojovali:
 • Tul juniorky I. Dan a vyšší: 3. místo: Teodóra Szőcs
 • Matsogi žáci nad 50 kg: 3. místo: Patrik Andódi, 3. místo: Štefan Galanko
 • Matsogi žákyne do 32 kg: 2. místo: Zlata Žuková
 • Matsogi žákyne do 38 kg: 3. místo: Kristína Ivánová
 • Matsogi žákyne do 50 kg: 3. místo: Jekaterina Žuková
 • Matsogi žákyne nad 50 kg: 1. místo: Martina Ondrová, 2. místo: Jekaterina Žuková
 • Matsogi juniorky -52 kg: 3. místo: Martina Ondrová
 • Matsogi juniorky -64 kg: 3. místo: Teodóra Szőcs
 • Matsogi juniorky +64 kg: 3. místo: Teodóra Szőcs
 • T-ki žákyne: 1. místo: Martina Ondrová, 2. místo: Jekaterina Žuková