559 Views

Jarná súťažná sezóna pre náš klub úspešne odštartovala už hneď prvý marcový víkend. Malá výprava dvoch áut s 5 súťažiacimi, 3 koučmi a 1 rozhodkyňou, v piatok 3.2.2023, vyrazila do stovežatej Prahy na prestížny A-class turnaj Czech Open 2023. 12 krajín, 374 súťažiacich a 41 klubov a kopec reprezentantov zaručovalo vysokú úroveň súťaže. Keďže sa Majstrovstvá Európy nezadržateľne blížia mnohé krajiny využili túto súťaž práve na zhodnotenie svojej aktuálnej pripravenosti.

Po dlhej ceste a úspešnom navážení do váhoviek večer patril odpočinku a mentálnej príprave na náročný sobotňajší deň. Sobota patrila kategóriám ml. a st. žiakov a žiačok a dospelákov. V tento deň sa predstavili všetci naši súťažiaci a aj v ťažkej konkurencii sa im náramne darilo. Tréningy a tvrdá príprava aj mimo súťažnej sezóny sa odzrkadlili aj na výkonoch. Tiekol pot aj krv a napriek bolesti a zraneniam sa nikto nevzdal. Nakoniec si klub Taekwon-Do Academy Slovakia z Prahy odniesol 2x zlato, 1x striebro, 4x bronz a 1x Pohár najúspešnejší jednotlivec súťaže.

Výsledková listina:
Kristína Ivánová – tul seniorky, III. dan, 3. miesto
Kristína Ivánová – matsogi seniorky, do 72kg, 2. miesto
Diana Ölveczká – matsogi seniorky, do 57 kg, 3. miesto
Bianca Tkáčová – tul staršie žiacky, 8.-7. kup, 3. miesto
Erika Tkáčová – tul seniorky, 8.-5. kup, 3. miesto
Patrik Tkáč – tul mladší žiaci, 4.-3. kup, 1. miesto
Patrik Tkáč – matsogi mladší žiaci, do 40 kg, 2. miesto
Patrik Tkáč – tukgi mladší žiaci, 1. miesto
Patrik Tkáč – Pohár najúspešnejší ml. žiak súťaže

Špeciálna pochvala patrí Paťkovi Tkáčovi, ktorý zabodoval vo všetkých svojich kategóriách, čo mu zaručilo aj pohár. Získal zlato aj v špeciálnych technikách (tukgi), kde predviedol pár pekných a kvalitných techník.

Veľká vďaka patrí Palinovi Tkáčovi, ktorý pomáhal nášmu trénerovi pri koučovaní. Hoci nás bolo málo, ako naschvál, niektorí naši bojovníci nastupovali na svoje zápasy súčasne, takže to bolo správne rozhodnutie prideliť mu túto úlohu. Chopil sa jej naozaj zodpovedne a už teraz vieme, že sa môžeme na neho spoľahnúť aj v budúcnosti.

Rozhodcovskej úlohy sa tentoraz zhostila Diana Ölveczká. V čase mimo svojich zápasov pracovala na pozícii rohového rozhodcu.

Všetkým zúčastneným ďakujeme a gratulujeme k výsledkom.

Vidíme sa pri najbližšej akcii.

Kristína Ivánová a Karol Molnár