400 Views

Tento výraz vznikol pred piatimi rokmi ako pracovný názov pre oslavy 20-teho výročia založenia nášho klubu. Osláv sa zúčastňujú všetci tréneri, žiaci, rodičia i priatelia taekwonda. Názov sa ujal a používa sa dodnes. Vtedy sme pripravovali túto oslavu po prvýkrát. Nikdy predtým sme totiž výročie založenia klubu neslávili. No dvadsiaty výročník sa nám zdal už dosť pekný dôvod na oslavu. Odvtedy sa uskutočnili ešte ďalšie dve oslavy, potom nám ďalšie dve celebrácie prekazila Corona. No tento rok sme si dvadsiate piate výročie užili naplno.

Z malej, komornej oslavy pred piatimi rokmi, ktorú sme realizovali v CVČ vznikol ples vo veľkej estrádnej sále Domu kultúry v Šali. Kulturák bol prednedávnom kompletne zrekonštruovaný a my sme mali tú česť to osobne skontrolovať vďaka spolupráci s mestom Šaľa. Tentokrát sme okrem trénerov, žiakov a rodičov pozvali aj trénerov z okolitých klubov, prezidenta Slovenskej Taekwon-Do Aliancie a rôznych ďalších hostí. Celkovo sa nás pozbieralo až 130. Ono to síce nevyzerá ako veľké číslo, ale len samotné uvítanie a usadenie hostí trvalo skoro hodinu.

Výzdobu sály sme plánovali už dlho vopred, všetko sme objednali, aby to dorazilo včas. Ale keď sme to v piatok o 18:00 pred rozbalili a uvideli tú haldu drobností, uvedomili sme si, že výzdoba bude trvať dlhšie ako 2-3 hodiny. Skončili sme približne po 7 hodinách a to ešte nebolo všetko na 100% dokončené. Ešte pár hodín pred spustením sme museli nejaké detaily doladiť. Koniec koncov, výsledok ste videli osobne. Ak ste tam náhodou neboli, môžete ľutovať.

Program bol veľmi jednoduchý a priamočiary. Všetci totiž dostali príkazom, aby sa zabávali. Väčšine to úplne stačilo. Aby sme tento príkaz trocha podporili, tak sme zabezpečili na úvod zopár príhovorov a na neskôr nejakú hudbu do tanca. Ten tanec sa vymkol kontrole a nevedeli sme ľudí vyhnať z parketu. Ale pod vyhrážkou vecných cien z tomboly, sa ľudia nakoniec umúdrili a posadali si. Odovzdávanie približne 60 cien v tombole v rôznych cenách a hodnotách držalo ľudí celkom v napätí. Každý chcel vyhrať… Ďakujeme všetkým darcom. Keď si chceli ľudia trocha oddýchnuť od ľudí, išli sa pofotiť do fotokútika, ktorý sa nám podarilo tento rok prvýkrát pripraviť.

Ešte jednu tradíciu sme si zaviedli. Jedlo. Teda nieže by jedlo bolo niečo nezvyčajné, ale jedlo na celebrácii sme mali vždy zabíjačkové špeciality a polnočná kapustnica. No tento rok sme neodolali nátlaku a nemäsožravom zabezpečili vysmážaný syr. Všetci sme ich ľutovali… Čo sa týka nápojov, ľudia elegantne zvládli samoobsluhu a kávu, čapované pivo, víno a nealko si vedeli sami naliať a väčšinou aj vypiť. Šikovné gazdinky nám pripravili aj pár zákuskov, takže keď mal niekto chuť na sladké, určite si niečo našiel.

Samotná zábava trvala do skorého rána a okolo 3:00 sme rozhodli to celé ukončiť. Keďže sála je aktívne využívaná a v nedeľu na obed tam mali v pláne už ďalšiu akciu, museli sme sa pustiť do upratovania čo najskôr. Čiže ihneď. Základné upratovanie sme ukončili okolo 5:00, ale o 9:00 sme sa v skromnom zložení opäť zišli, aby sme to dotiahli.

Chceme sa veľmi poďakovať všetkým, ktorí pomáhali pri organizácii, vyzdobovaní, upratovaní… bez vás by to nebolo možné. Fakt.

Touto cestou chceme poďakovať mestu Šaľa za poskytnutie priestorov.

Jaroslav Hambalko a Karol Molnár