1,223 Views

15.5.2010 sa konala aj ďalšia súťaž „8th Cup of Nations“, ktorá sa konala v Maďarskom meste Hatvan.

Aj na tejto súťaži mala naša Taekwondo Akadémia zastúpenie. Naša žiačka, Teodóra Szőcs disciplíne matsogi, v kategórii juniorky 60+ získala krásne striebro. Treba uznať, že tento deň bol pre Taekwondo Akadémiu na medaily veľmi plodný. Všetkým súťažiacim gratulujeme a ďakujeme za účasť – pretože boli ochotní vymeniť pohodlie soboty strávenej vylihovaním doma za veľmi náročný deň. Dúfame, že neľutuje nikto z nich a že sa o týždeň stretneme na ďalšej súťaži.

V sobotu 29. mája 2010 sa niektorí žiaci Taekwondo Akadémie zúčastnili súťaže v Košiciach. Organizátorom súťaže je spojenie klubov z východného Slovenska s názvom „Sila Jednoty“ a túto súťaž s názvom „Memoriál Petra Toporčáka“ organizujú vyhodňare už po tretí raz.

Všetci starší taekwondisti Peťa Toporčáka poznali, ale pre našich nových žiakov by som rád pripomenul, že Peťo bol jedným z nás. Bol to tiež taekwondista, avšak mal autonehodu, ktorú neprežil. Nakoľko ho všetci mali veľmi radi a máme s ním len krásne spomienky, každoročne si ho takto pripomíname.

Na súťaž sme tento krát nešli spolu. Prvá skupinka sa vybrala na cestu už v piatok poobede a prespali na východe, u babičky v malej dedinke Slovinky, neďaleko Košíc. Druhá skupinka vyrazila na cestu z Bratislavy nočným vlakom. Hotová romantika. V dnešnej dobe môže byť pre niekoho romantická už len samotná cesta vlakom avšak nechať sa uspávať v spacom vagóne mohla byť hotová rozprávka. Nakoniec tretia skupina vyrazila zo Šale až v sobotu o štvrtej hodine rannej. Všetci sme dorazili na miesto súťaže skoro naraz.

Za Taekwondo akadémiu nastúpili títo súťažiaci:

Jaroslav Hambalko, Dominik Bukovčák, Dominik Sawicki, Teodora Szőcs, Rastislav Šimončič, Kaťa a Zlata Žukové. A nakoľko aj tu platilo, že každý klub je povinný dodať aj rozhodcov, tak aj tentoraz sa tejto úlohy zhostili: Jaroslav Hambalko st. a dvaja súťažiaci Jaroslav Hambalko ml. a Dominik Sawicki, ktorí sa prezliekli z rozhodcovských oblekov, obliekli si doboky a zasúťažili si – a ako môžete vidieť, tak celkom úspešne. Usporiadatelia samozrejme vyčlenili tieto kategórie, v ktorých súťažili naši rozhodcovia, až na koniec súťaže.

Aj keď sa súťažilo len na jednom ringu, boli chvíle, keď mali prácu obaja naši koučovia. A keď súťažili proti sebe dvaja naši súťažiaci, bolo srandovné sledovať ako stáli proti sebe Alex Žukov a  Karol Molnár. Keď koučovia povzbudzovali a radili svojmu zverencovi, niekedy sme nevedeli, komu tá hláška patrila. No a keď sa súťažiaci šli pokloniť súperovmu koučovi to už sme sa nezdržali sme sa smiechu, keď náš tréner podával ruku súperovi (inak svojmu žiakovi) so slovami: „Teba odniekiaľ poznám!“, alebo ak ten jeho prehral, tak zahlásil „No počkaj! Toto si vybavíme doma!“. Samozrejme – všetko s úsmevom preňho typickým.

A pomaly sa stáva tradíciou, že po súťaži si to namierime niekam, kde sa dá doplniť energia, ktorú sme vydali počas súťaže (a načerpať aj do zásoby – veď pred dlhou cestou sa treba posilniť). Zasa sme skončili u Donalda – už by nám mali dať aj niečo grátis, keď im tu robím reklamu. Či?

(výsledky a fotografie budú čoskoro)